Pradžia

Įstaigos rekvizitai

VšĮ Varėnos pirminės sveikatos
priežiūros centras
Adresas: M. K.Čiurlionio g. 61 
65219 Varėna
JAK 184639460
Duomenys kaupiami JAR
Tel. (8 310) 51 608 (registratūra)
Faks. (8 310) 53 765
Išankstinės registracijos atšaukimas:
(8 310) 32 060

El. p. sekretore@varenos-poliklinika.lt

LankytojaiPacientų dėmesiui! PDF Spausdinti El. paštas
Trečiadienis, 24 Spalis 2018 08:11

Pacientų dėmesiui!

Nuo 2018-10-15 d. Varėnos PSPC visi kraujo tyrimai suaugusiems atliekami tik naudojant veninį kraują. Gydytojai sulaukia daug klausimų  iš savo pacientų, norinčių sužinoti priežastis, kodėl tyrimams pasirinktas būtent veninis kraujas ir kodėl neužtenka kapiliarinio kraujo  (iš piršto) tyrimui atlikti?

Informuojame, kad šie pasikeitimai įvesti, norint pagerinti tyrimų kokybę, išvengti iškreiptų, netikslių, o kartais ir klaidinančių tyrimų atsakymų.  Tyrimo rezultatą, imant kraują iš piršto, gali iškreipti bloga kraujotaka rankose, vietinė infekcija (pvz. nago landuonis) ar tiesiog nepakankamai giliai įdurta adata.  Vaikams paprastai kraujotaka galūnėse būna gera, pirštų oda plona ir jei nėra vietinės infekcijos požymių, šių kraujo tyrimų nuokrypių paprastai nebūna. Todėl vaikams bendras  kraujo tyrimas, kaip ir iki šiol bus imamas iš piršto.

Manome, kad nedideli nepatogumai nenusvers tos naudos, kurią gaus mūsų pacientai gerinant ligų diagnostiką ir kontrolę.

 

Pagarbiai, Varėnos PSPC direktoriaus pavaduotojas ,

šeimos gydytojas Saulius Ivanauskas

 
Apdovanojimai "Už sveiką gyvenseną" PDF Spausdinti El. paštas
Penktadienis, 19 Spalis 2018 15:20

Sveikatos apsaugos ministerija tęsia jau tradicija tampančią iniciatyvą ir kviečia siūlyti asmenis, organizacijas, neformalius veiklių žmonių susibūrimus apdovanojimams " Už sveiką gyvenseną". Ministerijos įsteigti apdovanojimai- tai padėka aktyviems mūsų visuomenės nariams už jų ilgametį darbą ir asmeninį pavyzdį įkvepiant kitus rinktis aktyvesnį, sveikesnį, įdomesnį gyvenimo būdą. Nominantus apdovanojimams galima siūlyti  keturiose kategorijose: "Už sveikos ateities puoselėjimą"- darbą su vaikais, jaunimu. "Už pagalbą pirmam sugrįžusiems gyventi"- žmonių turėjusių problemų dėl alkoholio, narkotikų, kitų psichotropinių medžiagų vartojimo, reabilitaciją ir pagalbą jiems, "Už nugalėtą negalią"- iniciatyvas neįgaliesiems, "Už aktyvumą nepavaldų amžių"- veiklas, skirtas garbaus amžiaus žmonėms. Nominantai siūlomi užpildant Ministerijos interneto svetainėje skelbiamą anketą iki spalio 24 d.          PILDYTI ANKETĄ

 
PASYFO PDF Spausdinti El. paštas
Trečiadienis, 10 Spalis 2018 08:30

Šią nemokamą programėlę sukūrė Šiaulių universiteto, Latvijos universiteto, Suomijos meteorologijos instituto ir Vienos medicinos universiteto tarptautinė mokslininkų komanda. Asmeninė alergijos simptomų prognozė buvo sukurta Lietuvos ir Latvijos teritorijoms. Galite gauti tik Jums tinkančią informaciją, paremtą Jūsų alergijos simptomais. Skaityti visą pranešimą

 
Ar vaikas be tėvų gali eiti pas gydytoją PDF Spausdinti El. paštas
Antradienis, 09 Spalis 2018 08:45

Ligonių kasų specialistų neretai teiraujamasi, ar gali vaikas be tėvų ateiti pas gydytoją. Juk šeimose pasitaiko, kai susirgus vaikui į gydymo įstaigą jo nėra kam palydėti arba palydi jį ne tėvai, o artimieji. Atrodo, kas gi čia tokio, juk vaikus nuo gimimo iki 18 metų privalomuoju sveikatos draudimu draudžia valstybė, jiems už paslaugas mokėti nereikia,
nes už jas sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Vis dėlto – vieno vaiko pas gydytojus leisti negalima. Skaityti visą pranešimą

 
Grybų šventė PDF Spausdinti El. paštas
Pirmadienis, 01 Spalis 2018 11:30

AKIMIRKOS IŠ GRYBŲ ŠVENTĖS

 

Grybų šventė

 

Grybų šventė

 

 

 

Grybų šventė

 
Gripo vakcina PDF Spausdinti El. paštas
Penktadienis, 28 Rugsėjis 2018 13:00

 

vakcinaDėl gripo vakcinų tyčia skleidžiama dezinformacija apie neva nekokybiškas, nesaugias Lietuvai tiekiamas sezonines gripo vakcinas yra netoleruotina, sako atsakingų institucijų specialistai. Pastaruoju metu viešojoje erdvėje padažnėjo atvejų, kuomet visuomenė bauginama ir raginama nesiskiepyti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuojama sezonine gripo vakcina.

„Tenka apgailestauti, kad kai kurie politikai bei medikai skleidžia dezinformaciją apie nupirktas gripo vakcinas. Dar kartą pabrėžiame – visos sezoninio gripo vakcinos gaminamos pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomenduojamą antigeninę sudėtį kiekvieniems metams, o jų efektyvumas ir saugumas yra patvirtintas registracijos procedūrų metu“, – Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybės poziciją išsakė sveikatos apsaugos ministro patarėja, atstovė spaudai Lina Bušinskaitė-Šriubėnė.
Pasak Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) laikinojo vadovo Viačeslavo Zakso, vakcina yra saugiausia ir patikimiausia apsauga nuo gripo komplikacijų, ypač rizikos grupių asmenims. Įrodyta, kad skiepijimai nuo sezoninio gripo yra efektyviausia priemonė mažinti gripo naštą gyventojų sveikatai. „20182019 metų gripo sezonui nupirkome beveik 10 tūkstančių daugiau dozių nei pernai – beveik 132 tūkstančius „Influvac“ gripo vakcinų už 491 tūkst. eurų. Tokį poreikį nurodė Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigos“, – komentuoja V. Zaksas.
Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) atstovo teigimu, nupirkta vakcina „Influvac" yra registruota savitarpio pripažinimo procedūros būdu praktiškai visose Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Kasmet yra atnaujinama sezoninės vakcinos nuo žmogaus gripo viruso štamo sudėtis. „Paskutinis atnaujinimas buvo padarytas šių metų rugpjūtį, tad vakcina atitinka PSO rekomendacijas Šiaurės pusrutuliui bei ES nutarimą 2018/2019 metų sezonui", – teigia VVKT viršininko pavaduotojas Žydrūnas Martinėnas.
Tuo metu Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) atstovė Daiva Razmuvienė pabrėžia, kad sezoninė gripo vakcina yra gyvybiškai svarbi, siekiant apsaugoti visuomenę nuo sunkių gripo formų, hospitalizacijos, komplikacijų ir mirties, ypač rizikos grupės asmenims. „Yra daugybė publikuotų įrodymų, kad sezoninio gripo skiepijimai yra vienintelė efektyvi priemonė mažinanti gripo naštą, ypač rizikos grupių tarpe. Todėl tiek PSO, tiek Europos Komisija ypač skatina, kad būtų didinamos rizikos grupių skiepijimų apimtys", – sako ULAC Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja.
Sprendimą dėl sezoninės gripo vakcinos pirkimo priėmė Nacionalinė imunoprofilaktikos 2014–2018 m. programos koordinavimo taryba, atsižvelgiama į PSO rekomendacijas.
VLK primena, kad sezonine gripo vakcina nemokamai skiepijami rizikos grupių asmenys: 65 metų ir vyresni asmenys, nėščiosios, asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose, sergantieji  lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais, taip pat sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.
Gyventojai, priklausantys rizikos grupėms ir norintys pasiskiepyti, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Už skiepą mokėti nereikia – ligonių kasos už tai apmoka PSDF lėšomis.
 
Vakcinos PDF Spausdinti El. paštas
Trečiadienis, 11 Liepa 2018 12:04

vakcina

Nemokama meningokokinė vakcina jau Varėnos PSPC!

Paskutinįjį dešimtmetį visuomenę vis dažniau pasiekia nerimastingos žinios iš įvairių Lietuvos kampelių apie pasikartojančius meningokokinės infekcijos atvejus. Neaišku kodėl, bet Lietuvoje sergamumas šia infekcija ir sunkiausia jos – žaibine forma – yra didžiausias Europoje. Neretai meningokokinės infekcijos atvejai baigiasi tragiškai. Nenuostabu, kad žmonės, išgirdę tokias naujienas, ima rūpintis savo ir savo artimųjų sveikata, stengdamiesi apsisaugoti nuo šios pavojingos infekcijos.

Skaityti daugiau...
 
Nauja antihipertenzinių vaistų skyrimo tvarka PDF Spausdinti El. paštas
Trečiadienis, 10 Sausis 2018 10:06

vaistai

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad pasikeitė vaistų Moxonidinum ir Rilmenidinum, skirtų hipertenzijai gydyti, skyrimo tvarka. Pacientams, iki šiol nevartojusiems šių vaistų, jie galės būti skiriami tuo atveju, jeigu netiks kiti šiai ligai gydyti skirti vaistai. Tuo tarpu jeigu pacientai šiuos vaistus jau vartoja, jiems vaistų skyrimo tvarka nesikeičia.

Tarptautinėse hipertenzijos gydymo gairėse yra numatyta, kad vaistinis preparatas Moxonidinum ar Rilmenidinum gali būti pridedamas prie kitų antihipertenzinių vaistų tik kaip paskutinės eilės gydymas, kai gydymas keletu kitų grupių vaistų neužtikrina geros kraujospūdžio kontrolės. Be to, skyrimo sąlygų atsiradimas leis ne tik racionalizuoti hipertenzijos gydymą klinikiniu požiūriu, bet ir optimaliau panaudoti PSDF biudžeto išlaidas.

Skaityti daugiau...
 
Dėl išankstinės registracijos PDF Spausdinti El. paštas
Antradienis, 01 Gruodis 2015 09:41

registracija

Pagal Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo Įstatymo Nr. I-1562 12 straipsnio pakeitimo įstatymą Nr. XII-2037, „pacientas, užsiregistravęs planinei asmens sveikatos priežiūros paslaugai gauti, tačiau negalintis atvykti nustatytu laiku, privalo apie tai informuoti asmens sveikatos priežiūros įstaigą ne vėliau kaip prieš dvidešimt keturias valandas iki numatomo paslaugos gavimo laiko pradžios.“

Šis įstatymas įsigalioja nuo 2016 m. sausio 1 d.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 2 iš 2