Pradžia

Įstaigos rekvizitai

VšĮ Varėnos pirminės sveikatos
priežiūros centras
Adresas: M. K.Čiurlionio g. 61 
65219 Varėna
JAK 184639460
Duomenys kaupiami JAR
Tel. (8 310) 51 608 (registratūra)
Faks. (8 310) 53 765
Išankstinės registracijos atšaukimas:
(8 310) 32 060

El. p. sekretore@varenos-poliklinika.lt

LankytojaiValkininkų ambulatorijos pacientai ir darbuotojai džiaugiasi atnaujinta šilumine sistema PDF Spausdinti El. paštas
Antradienis, 15 Spalis 2019 08:23

 

Siekdamas sumažinti šilumos išlaidas,  Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centras  atnaujino Valkininkų ambulatorijos šilumos ūkį. Skaityti visą straipsnį

 

 
PIRMINĖS ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLOS EFEKTYVUMO DIDINIMAS VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖJE PDF Spausdinti El. paštas
Penktadienis, 19 Balandis 2019 10:28

 

Viešinimo logotipas

 

PIRMINĖS ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLOS EFEKTYVUMO DIDINIMAS VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖJE

Projekto vykdytojas: Viešoji įstaiga Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centras

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2018-04-10 - 2020-06-30

Projekto kodas: 08.1.3-CPVA-R-609-11-0012

Bendra projekto vertė: 192 664,18 EURSkiriamas finansavimas: 178 214,37 EUR

Viešoji įstaiga Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centras įgyvendina projektą „Pirminės asmens sveikatos priežiūros veiklos efektyvumo didinimas Varėnos rajono savivaldybėje“, Nr. 08.1.3-CPVA-R-609-11-0012, finansuojamą Europos Regioninės plėtros fondo lėšomis  ir (arba) Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis pagal 2014-2020 metų Europos sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ priemonės Nr. 08.1.3-CPVA-R-609 „Pirminės asmens sveikatos priežiūros veiklos efektyvumo didinimas“

Projekto tikslas – Pagerinti VšĮ Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centro teikiamų pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir kokybę tikslinės teritorijos gyventojams.

Projekto aprašymas:

Varėnos rajono savivaldybėje per pastaruosius penkerius metus (2012-2016 m.) tiek vaikų, tiek suaugusiųjų sergamumas augo. Suaugusiųjų sergamumas padidėjo 34,6 proc., vaikų (0-17 m.) – 48,2 proc. VšĮ Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centras (toliau – Varėnos PSPC) rajono gyventojams teikia ambulatorines pirminės sveikatos priežiūros paslaugas, finansuojamas PSDF lėšomis.

Projektu siekiama padidinti Varėnos PSPC teikiamų pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir prieinamumą Varėnos rajono gyventojams. Pagrindinė problema, kuriai spręsti inicijuotas šis projektas – Varėnos PSPC pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros infrastruktūra yra nusidėvėjusi, nepakankamai pritaikyta pacientų poreikiams. Įstaigos teikiamos pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugos yra nepakankamai kokybiškos dėl pasenusios, dažnai gendančios medicininės įrangos, prastos įstaigos infrastruktūros būklės.

 

Projekto metu numatoma investuoti į Varėnos PSPC poliklinikos ir padalinio – Merkinės ambulatorijos ir Merkinės slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninės patalpų remontą, reikalingos įrangos ir baldų įsigijimą, DOTS ir priklausomybės nuo opioidų pakaitinio gydymo kabinetų įrengimą, tikslinių transporto priemonių įsigijimą šeimos gydytojo ir slaugos paslaugų namuose teikimui, Varėnos PSPC fizinės infrastruktūros pritaikymą, siekiant pagerinti įstaigos teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą neįgaliesiems.

Projekto uždavinys: Pagerinti VšĮ Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centro infrastruktūrą, įsigyjant įrangą, baldus,  tikslines transporto priemones, pritaikant infrastruktūrą neįgaliesiems, įrengiant priklausomybės nuo opioidų pakaitinio gydymo kabinetą ir DOTS kabinetą.

Projekto veikla: Patalpų remontas ir įrangos, reikalingos kraujotakos sistemos ir onkologinių ligų profilaktikai, prevencijai ir ankstyvajai diagnostikai bei pacientų slaugai, įsigijimas.

Projekto nauda. Įgyvendinus numatytas investicijas, Varėnos PSPC būtų modernizuota pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugų infrastruktūra, pagerėtų vaikams ir vyresnio amžiaus asmenims teikiamų pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybė, pagerėtų slaugos paslaugų prieinamumas, būtų įrengti DOTS ir priklausomybės nuo opioidų pakaitinio gydymo kabinetai.

Laukiamas projekto rezultatas - modernizuota Varėnos PSPC poliklinikos ir padalinio - Merkinės slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninės - pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugų infrastruktūra.

 
Apklausa PDF Spausdinti El. paštas
Ketvirtadienis, 11 Balandis 2019 00:00

Gerb. Paciente (Paciento atstove),

Dėkojame, kad pasirinkote mūsų gydymo įstaigą.

Mes nuolat siekiame gerinti teikiamų paslaugų kokybę,teikti pacientų lūkesčius atitinkančias sveikatos priežiūros paslaugas, todėl Jūsų nuomonė mums labai svarbi. Maloniai prašytume užpildyti šią anketą. Anketa anoniminė, Jūsų atsakymai bus analizuojami tik apibendrintos statistikos tikslu, todėl neturės jokios įtakos Jūsų (Jūsų atstovaujamo paciento) tolesniems santykiams su mūsų gydymo įstaigos personalu.

Pildyti anketą

 
Asmenys, skiepyti nuo tymų, neišskiria viruso į aplinką PDF Spausdinti El. paštas
Ketvirtadienis, 28 Kovas 2019 13:52

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad tymų infekcijos šaltinis – tik sergantis žmogus, kuris tymų virusą į aplinką išskiria 4–5 dienos iki ir 4 dienos po  išbėrimo. Asmenys, paskiepyti nuo tymų, viruso į aplinką neišskiria ir kitų asmenų negali užkrėsti.Taip pat ULAC medikai primena moterims, planuojančioms nėštumą ir nežinančioms, ar buvo skiepytos nuo tymų,  ar vaikystėje sirgo šia infekcine liga, kreiptis į savo šeimos gydytoją ir pasitikrinti, ar jos turi imunitetą prieš tymų infekciją, o pasiskiepijus – ne mažiau nei mėnesį – nepastoti.
Skaityti visą straipsnį

 
VšĮ Varėnos PSPC GMP skyriui naujas automobilis iš Sveikatos Apsaugos Ministerijos PDF Spausdinti El. paštas
Penktadienis, 08 Kovas 2019 09:23

VšĮ Varėnos PSPC greitosios medicinos pagalbos skyriaus pagrindinis uždavinys teikti aukštos kokybės skubią būtinąją medicinos pagalbą Varėnos miesto ir rajono gyventojams.

 

Greitoji medicinos pagalba į įvykio vietą privalo atvykti kuo skubiau. Atvykimo laikas pradedamas skaičiuoti nuo tada, kai kviečiantis paskambina bendruoju pagalbos telefonu ir paprašo pagalbos. Prieš išsiunčiant greitosios medicinos pagalbos brigadą į įvykio vietą, dispečeris išsiaiškina kvietimo priežastį ir tikslų įvykio vietos adresą, kur yra išsiunčiama medikų brigada. Visada yra labai svarbu nurodyti tikslią vietą, kurioje įvyko nelaimingas atsitikimas arba kur reikalinga skubi medicinos pagalba. Į įvykio vietą vyksta brigada sudaryta iš dviejų darbuotojų: slaugytojos ir vairuotojo - paramediko. Pradėjus Lietuvoje ruošti paramedikus, atsirado galimybė teikti kokybiškesnes skubios medicinos pagalbos paslaugas. VšĮ Varėnos PSPC GMP skyriuje taip pat yra įsteigti vairuotojo- paramediko etatai ir šiuo metu čia jau dirba du kvalifikuoti paramedikai.

 

Pastaruoju metu VšĮ Varėnos PSPC GMP skyriaus automobiliai po truputį atsinaujina. 2018 m. liepos mėn. iš Sveikatos apsaugos ministerijos panaudos pagrindu įstaiga gavo naują GMP automobilį (FIAT DUCATO), o 2019 m. vasarį Varėnos PSPC GMP parką papildė RENAULT MASTER. Automobiliuose sumontuota nauja įranga: navigacinės sistemos, kurios padeda nustatyti artimesnį kelią, o dispečeriai gali matyti kurios brigados yra laisvos, brigadų maršrutus. Kartu su automobiliais gauti ir automatiniai krūtinės ląstos masažuokliai, kurie atlieka išorinį širdies masažą net ir automobiliui važiuojant. Taip pat atnaujinama įranga GMP automobiliuose, kuri užtikrina kokybiškesnę skubią medicinos pagalbą (įsigyti modernūs EKG aparatai, testuojamos specializuotos planšetės). Atnaujintos GMP skyriaus patalpos, pagerintos darbuotojų darbo ir poilsio sąlygos. Atsinaujina ir GMP kolektyvas. Motyvuojami gerų darbo sąlygų, darbo užmokesčio prie VšĮ Varėnos PSPC GMP skyriaus kolektyvo prisijungia dirbti ir kitų miestų. kvalifikuoti, patyrę paramedikai ir skubios medicinos pagalbos specialistai. Reguliariai tobulėja, siekia naujų žinių visi GMP skyriaus darbuotojai.

 

 
Šeimos gydytojas: Pacientai ligas linkę diagnozuoti interneto pagalba PDF Spausdinti El. paštas
Ketvirtadienis, 29 Lapkritis 2018 10:17

Šeimos gydytojas Gintaras Noreika sako, kad internetas ir socialiniai tinklai pastaruoju metu yra tapę pagrindiniu pacientų žinių šaltiniu – ten jie semiasi įvairios informacijos sveikatos,  gydymosi klausimais. Neretas pacientas, deja, pats bando diagnozuoti sau ligą. Jau dvidešimti metai pacientus konsultuojantis gydytojas pataria, kaip nepasiklysti skelbiamoje informacijoje. Pasak G. Noreikos, internete, socialiniuose tinkluose labai gausu klaidinančios informacijos. Tad pacientui, prieš priimant vienokius ar kitokius sprendimus dėl savo sveikatos, gyvybiškai būtina pasitarti su savo šeimos gydytoju. Šeimos gydytojas Gintaras Noreika. Asmeninio archyvo nuotrauka.  Skaityti visą pranešimą

 
Tuberkulioze sergantiems asmenims gerinamas sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumas PDF Spausdinti El. paštas
Pirmadienis, 19 Lapkritis 2018 15:34

DSC

Šių metų gegužės mėnesį VšĮ Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) pradėjo veikti Tiesiogiai stebimo trumpo gydymo kurso paslaugų (DOTS) kabinetas tuberkuliozei gydyti. Jame dirba viena bendrosios praktikos slaugytoja. Čia tuberkulioze sergantis pacientas apsilanko kasdien ir vaistus išgeria darbuotojai stebint. Tokiu būdu užtikrinamas nuoseklus gydymas. DOTS kabineto slaugytoja tuberkulioze sergančiam pacientui ir jo artimiesiems suteikia informaciją apie gydymą. Gydymo laikotarpiu antituberkulioziniai vaistai skiriami nemokamai. Skaityti visą pranešimą

 
Nauja vaistinių preparatų reklamavimo tvarka Vrėnos PSPC PDF Spausdinti El. paštas
Ketvirtadienis, 15 Lapkritis 2018 10:53

Nuo 2018 m. lapkričio 15 d. Varėnos PSPC įsigalioja nauja vaistinių preparatų reklamavimo tvarka. Su nauja tvarka galite susipažinti meniu skiltyje pasirinkę "Vaistinių preparatų reklamavimo tvarka" arba paspaudę šią nuorodą

 
Pacientų dėmesiui! PDF Spausdinti El. paštas
Trečiadienis, 24 Spalis 2018 08:11

Pacientų dėmesiui!

Nuo 2018-10-15 d. Varėnos PSPC visi kraujo tyrimai suaugusiems atliekami tik naudojant veninį kraują. Gydytojai sulaukia daug klausimų  iš savo pacientų, norinčių sužinoti priežastis, kodėl tyrimams pasirinktas būtent veninis kraujas ir kodėl neužtenka kapiliarinio kraujo  (iš piršto) tyrimui atlikti?

Informuojame, kad šie pasikeitimai įvesti, norint pagerinti tyrimų kokybę, išvengti iškreiptų, netikslių, o kartais ir klaidinančių tyrimų atsakymų.  Tyrimo rezultatą, imant kraują iš piršto, gali iškreipti bloga kraujotaka rankose, vietinė infekcija (pvz. nago landuonis) ar tiesiog nepakankamai giliai įdurta adata.  Vaikams paprastai kraujotaka galūnėse būna gera, pirštų oda plona ir jei nėra vietinės infekcijos požymių, šių kraujo tyrimų nuokrypių paprastai nebūna. Todėl vaikams bendras  kraujo tyrimas, kaip ir iki šiol bus imamas iš piršto.

Manome, kad nedideli nepatogumai nenusvers tos naudos, kurią gaus mūsų pacientai gerinant ligų diagnostiką ir kontrolę.

 

Pagarbiai, Varėnos PSPC direktoriaus pavaduotojas ,

šeimos gydytojas Saulius Ivanauskas

 
Apdovanojimai "Už sveiką gyvenseną" PDF Spausdinti El. paštas
Penktadienis, 19 Spalis 2018 15:20

Sveikatos apsaugos ministerija tęsia jau tradicija tampančią iniciatyvą ir kviečia siūlyti asmenis, organizacijas, neformalius veiklių žmonių susibūrimus apdovanojimams " Už sveiką gyvenseną". Ministerijos įsteigti apdovanojimai- tai padėka aktyviems mūsų visuomenės nariams už jų ilgametį darbą ir asmeninį pavyzdį įkvepiant kitus rinktis aktyvesnį, sveikesnį, įdomesnį gyvenimo būdą. Nominantus apdovanojimams galima siūlyti  keturiose kategorijose: "Už sveikos ateities puoselėjimą"- darbą su vaikais, jaunimu. "Už pagalbą pirmam sugrįžusiems gyventi"- žmonių turėjusių problemų dėl alkoholio, narkotikų, kitų psichotropinių medžiagų vartojimo, reabilitaciją ir pagalbą jiems, "Už nugalėtą negalią"- iniciatyvas neįgaliesiems, "Už aktyvumą nepavaldų amžių"- veiklas, skirtas garbaus amžiaus žmonėms. Nominantai siūlomi užpildant Ministerijos interneto svetainėje skelbiamą anketą iki spalio 24 d.          PILDYTI ANKETĄ

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 2 iš 3