Pradžia Koronavirusas (COVID-19) – ką svarbu žinoti Lietuvos gyventojams

65219 Varėna
JAK 184639460
Duomenys kaupiami JAR
Tel. (8 310) 51 608 (registratūra)
Faks. (8 310) 53 765
Išankstinės registracijos atšaukimas:
(8 310) 32 060

El. p. sekretore@varenos-poliklinika.lt

Lankytojai

Koronavirusas (COVID-19) – ką svarbu žinoti Lietuvos gyventojams PDF Spausdinti El. paštas
Penktadienis, 28 Vasaris 2020 11:57

Atsižvelgdami į besikeičiančią naujojo koronaviruso (COVID-19) epidemiologinę situaciją bei tarptautinių organizacijų gaires, teikiame atnaujintą naujojo koronaviruso (COVID-19) atvejo apibrėžimą.

Atvejų išaiškinimui ir epidemiologinei priežiūrai naudojamas Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro naujojo koronaviruso (COVID-19) Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių situacijų operacijų centro 2020-02-24 protokoliniu sprendimu adaptuotas atvejo apibrėžimas:

ĮTARIAMAS ATVEJIS
Asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas iš šių simptomų: kosulys, gerklės skausmas, apsunkintas kvėpavimas), kuriam hospitalizacija reikalinga arba nereikalinga

IR
14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios atitiko bent vieną iš šių epidemiologinių kriterijų:

• artimas sąlytis su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju

ARBA

• keliavo teritorijose, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje – Kinija (visos provincijos), Šiaurės Italijos regionas (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionai)

ARBA

• dirbo aplinkoje, kurioje buvo gydomi asmenys, sergantys COVID-19.

TIKĖTINAS ATVEJIS
Įtariamas atvejis, kurio tyrimas dėl SARS-CoV-2 yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą.

PATVIRTINTAS ATVEJIS
Asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19, nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

Apie kiekvieną įtariamą ar patvirtintą COVID-l9atvejų nedelsiant pranešama Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Gerbiami Pacientai, jei per pastarąsias dvi savaites lankėtės Kinijoje, Šiaurės Italijoje – Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionuose, taip pat Honkonge, Irane, Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Singapūre, 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos likite namuose ir stebėkite savo sveikatą. Atsiradus aukščiau nurodytiems simptomams kreipkitės nemokama Koronos viruso linija 1808. Tuo laikotarpiu darbdavių, kurių įmonėse dirba ar siekia įsidarbinti žmonės, neseniai lankęsi Kinijoje ar Šiaurės Italijoje, prašome suteikti galimybes jiems dirbti namuose nuotoliniu būdu. Jei to nepavyksta padaryti, tuomet asmenys gali kreiptis į NVSC, kuris organizuos nedarbingumo išdavimą.

Norint pateikti informaciją apie save, reikia kreiptis į NVSC šiais būdais:
tel. nr. 8 5 2124098
el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
arba
užpildant formą, kurią rasite čia

Kita aktuali informacija pateikiama

Nemokama Koronos viruso karštoji linija (visą parą) 1808

LR Sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje, kurią rasite čia

Informacinis šaltinis
nvsc.lrv.lt