Pradžia Ankstyva onkologinių ligų prevencija užtikrina efektyvų gydymą, aptikus ligą pradinėje stadijoje galima išsaugoti žmonių darbingumą ir gyvybę.

Įstaigos rekvizitai

VšĮ Varėnos pirminės sveikatos
priežiūros centras
Adresas: M. K.Čiurlionio g. 61
65219 Varėna
JAK 184639460
Duomenys kaupiami JAR
Tel. (8 310) 51 608 (registratūra)
Faks. (8 310) 53 765
Išankstinės registracijos atšaukimas:
(8 310) 32 060

El. p. sekretore@varenos-poliklinika.lt

Lankytojai

Ankstyva onkologinių ligų prevencija užtikrina efektyvų gydymą, aptikus ligą pradinėje stadijoje galima išsaugoti žmonių darbingumą ir gyvybę. PDF Spausdinti El. paštas
Penktadienis, 27 Gruodis 2019 09:16

Ankstyva onkologinių ligų prevencija užtikrina efektyvų  gydymą, aptikus ligą pradinėje stadijoje galima išsaugoti žmonių darbingumą ir gyvybę.

Vienos dažniausių moterų onkologinių ligų yra krūtų arba kiaušidžių vėžys. Gydytojai ragina moteris aktyviai dalyvauti mūsų šalyje vykdomose prevencinėse programose ir pasinaudoti valstybės suteiktomis galimybėmis nemokamai išsitirti dėl gimdos kaklelio ir krūties vėžio. Pagal prevencines programas šie tyrimai yra kompensuojami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis

Varėnos rajono savivaldybė, įgyvendindama visuomenės sveikatos rėmimo specialiąją programą: “Ankstyvosios stadijos kiaušidžių vėžio profilaktika ir prevencija Varėnos rajone”, ir “Ankstyvosios stadijos krūties piktybinių navikų profilaktika ir prevencija Varėnos rajone” 2019 m. finansavo VšĮ Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centro pacientėms kartą per mėnesį organizuotą nemokamą nuvežimą į Nacionalinį vėžio institutą, mamogramų tyrimui atlikti. Šia galimybe pasinaudojo 140 moterų.

Programos lėšos taip pat buvo panaudotas moterų tyrimams dėl kiaušidžių vėžio - 305 moterims nuo 35 iki 45 metų amžiaus buvo atliktas profilaktinis kiaušidžių vėžio žymuo Ca-125.

Varėnos rajono savivaldybės finansuojamo projekto: „Ankstyvosios stadijos hepatito B (HBV) ir hepatito C (HCV) profilaktika ir prevencija Varėnos raj.“ lėšomis, buvo pasirūpinta ir medikų sveikata -  VšĮ Varėnos PSPC ir VšĮ Varėnos ligoninė buvo patikrinta 250 darbuotojų dėl hepatito B ir C.