Pradžia VšĮ Varėnos PSPC GMP skyriui naujas automobilis iš Sveikatos Apsaugos Ministerijos

Įstaigos rekvizitai

VšĮ Varėnos pirminės sveikatos
priežiūros centras
Adresas: M. K.Čiurlionio g. 61 
65219 Varėna
JAK 184639460
Duomenys kaupiami JAR
Tel. (8 310) 51 608 (registratūra)
Faks. (8 310) 53 765
Išankstinės registracijos atšaukimas:
(8 310) 32 060

El. p. sekretore@varenos-poliklinika.lt

LankytojaiVšĮ Varėnos PSPC GMP skyriui naujas automobilis iš Sveikatos Apsaugos Ministerijos PDF Spausdinti El. paštas
Penktadienis, 08 Kovas 2019 09:23

VšĮ Varėnos PSPC greitosios medicinos pagalbos skyriaus pagrindinis uždavinys teikti aukštos kokybės skubią būtinąją medicinos pagalbą Varėnos miesto ir rajono gyventojams.

 

Greitoji medicinos pagalba į įvykio vietą privalo atvykti kuo skubiau. Atvykimo laikas pradedamas skaičiuoti nuo tada, kai kviečiantis paskambina bendruoju pagalbos telefonu ir paprašo pagalbos. Prieš išsiunčiant greitosios medicinos pagalbos brigadą į įvykio vietą, dispečeris išsiaiškina kvietimo priežastį ir tikslų įvykio vietos adresą, kur yra išsiunčiama medikų brigada. Visada yra labai svarbu nurodyti tikslią vietą, kurioje įvyko nelaimingas atsitikimas arba kur reikalinga skubi medicinos pagalba. Į įvykio vietą vyksta brigada sudaryta iš dviejų darbuotojų: slaugytojos ir vairuotojo - paramediko. Pradėjus Lietuvoje ruošti paramedikus, atsirado galimybė teikti kokybiškesnes skubios medicinos pagalbos paslaugas. VšĮ Varėnos PSPC GMP skyriuje taip pat yra įsteigti vairuotojo- paramediko etatai ir šiuo metu čia jau dirba du kvalifikuoti paramedikai.

 

Pastaruoju metu VšĮ Varėnos PSPC GMP skyriaus automobiliai po truputį atsinaujina. 2018 m. liepos mėn. iš Sveikatos apsaugos ministerijos panaudos pagrindu įstaiga gavo naują GMP automobilį (FIAT DUCATO), o 2019 m. vasarį Varėnos PSPC GMP parką papildė RENAULT MASTER. Automobiliuose sumontuota nauja įranga: navigacinės sistemos, kurios padeda nustatyti artimesnį kelią, o dispečeriai gali matyti kurios brigados yra laisvos, brigadų maršrutus. Kartu su automobiliais gauti ir automatiniai krūtinės ląstos masažuokliai, kurie atlieka išorinį širdies masažą net ir automobiliui važiuojant. Taip pat atnaujinama įranga GMP automobiliuose, kuri užtikrina kokybiškesnę skubią medicinos pagalbą (įsigyti modernūs EKG aparatai, testuojamos specializuotos planšetės). Atnaujintos GMP skyriaus patalpos, pagerintos darbuotojų darbo ir poilsio sąlygos. Atsinaujina ir GMP kolektyvas. Motyvuojami gerų darbo sąlygų, darbo užmokesčio prie VšĮ Varėnos PSPC GMP skyriaus kolektyvo prisijungia dirbti ir kitų miestų. kvalifikuoti, patyrę paramedikai ir skubios medicinos pagalbos specialistai. Reguliariai tobulėja, siekia naujų žinių visi GMP skyriaus darbuotojai.